středa 22. června 2016

Kilpi Trail Running Cup - Dolní Morava 2016

„Pane doktore, vy jste se zase kochal.“ Tak přesně s touhle hláškou jsem odjížděl na závod Kilpi Trail Running Cupu na Dolní Moravě.

Ještě pár dní před závodem proběhlo prostudování celé trasy, díky klukům z Trailrunu, kteří jsou na Dolní Moravě jako doma. Ostatně na jejich prohlídku z trasy se můžete podívat zde : http://www.trailrun.cz/cs/m-37-prohlidka-trasy-strc-dolni-morava-30-km-1200-m/ . Mimochodem doporučuji prohlídnout i další články, čtou se jedním dechem :-)

Kluci z Trailrunu mě vyšli i vstříc a podělili se se zážitkem z loňska, kdy se běželo za velkého vedra a na jedné občerstvovačce byl problém s nedostatkem vody. I proto jsem se nakonec rozhodl vzít si sebou batoh s camelbackem ( Jak se později ukázalo, tak vcelku i zbytečně, ale lepší nést půl kila navíc, než pak někde trpět :-)

Prezenčka s start byl na jednom místě a to před hotelem Vista, což byl v podstatě až poslední nejvýš umístěný hotel. No a jelikož jsem auto musel nechat dole na parkovišti, tak jsem si dal výstup 2x ještě před startem. Inu místo rozvičení dobrý.Samotný start byl naplnován na 11:00, nakonec asi 5 minut zpoždění, kdy se čekalo na vrtulník, ale komu by to vadilo. Atmosféra před startem byla výborná, každý se na těch 30km s převýšením kolem 1000 metrů očividně těšil. Počasí vyšlo naprosto ideální, cca 17 stupňů a pod mrakem, co víc si na běh přát :-)

Osobně jsem vyrážel až z posledních pozic. Za prvý jsem vůbec netušil co mě vůbec čeká, za druhý jsem se nechtěl nikomu plést pod nohy. Hned po startu se začalo stoupat do mírného kopce ( ostatně taky co čekat, když startujete zhruba v 755 m.n.m a nejvyšší bod závodu má je ve výšce 1320 m.n.m . Postupně jsem začal předbíhat jednoho běžce za druhým, než jsem si udělal pozici, která mě vyhovovala. Postupně pár lidí v prudších místech začalo přecházet do chůze, ale jelikož stále bylo plno sil, tak na chata Slaměnka jsem se dostal běhmo. (I když chůze by asi nebylo o moc pomalejší :D)

Zhruba na 9 km byla první občerstvovačka, zde voda, ale bohatě stačila. To hlavní bylo, že zde začínal luxusní trail po hřebenech, který byl umocněn polomem v posledních dnech. Pořadatelé nakonec napočítali, že jsme jako bonus museli překonávat 60 padlých stromů. Zde k trailu po vrcholcích není moc co říct, to se musí zažít. NAPROSTÁ NÁDHERA! Jen škoda, že člověk musel spíš koukat pod nohy než do krajů, protože jinak by ryl nosem v zemi. Terén byl fakt náročný. Hlavně seběhy, kdy cesty byla spíš pro horolezce než běžce byly výžívný.Mezitím jsme proběhla i druhá občertvovačka, kde byla voda, ionťák a gel (možná i něco navíc, ale to jsem v tý mý rychlosti ani nepostřehnul :D. Nelze opomonout ani polské fanoušky, kteří byli slyšet na hodně velkou vzdálenost.To jsme se už dostali k řece. Zde byla i poslední občertvovačka. Pamatoval jsem si, že nás za ní čeká ještě poslední kopec,ale to co nakonec následovalo předčilo očekávání, 2 kilometry prudkého stoupáku, kdy jsem musel i přejít na chvilku do chůze, po 25 kilometrech v nohách fakt peklo :-) Po výběhu kopce už jen trochu roviny ( která by jasně předčila naše nejprudší v Pardubicích :-) a vzhůru do cíle. Těsně před cílem trocha zrychlení pro diváky a pak už jen přebrán medaile, lehnutí na zem a rychle pro půl melounu na občerstvení :) Původně jsem chtěl běžet něco málo přes 3 hodiny, takže výsledný čas 2:31:44 a celkkové 37 místo pro mě bylo z říše snů :)

Nutno říct, že tohle jsou přesně ty závody, které mě baví. Pořádný trail, kde se člověk musí soustředit na každý krok. Pokochá se výhledem, nadejchá čerstvého vzduchu a pokecá s podobně „postiženýma magorama“ :-)

Pochvalu si zaslouží hlavně organizátoři, protože vše šlapalo jak mělo a celková organizace byla fakt na super úrovni. Příští rok tedy znova na značkách :-)

Zde sestříhnuté video

Délka: 28,5km                                                      Čas: 02:31:44
Povrch:Lesní cesty,skály,náročný terén               Průměrné tempo : 5:21 min/km
Web závodu: Odkaz                                             Výsledky: Odkaz
Záznam trasy: Odkaz

Žádné komentáře:

Okomentovat