středa 6. prosince 2017

Winter Skyrace 2017


Winter Skyrace 2017


Je potřeba to tu trochu oživit, když už jsem zde dlouho nenapsal žádný postřeh ze závodu či na nějaké téma....ať už z důvodu, že jsem skoro 4 měsíce marodil přes léto s kotníkem a nebyla prostě ta správná nálada, takže...
Byl pozdní večer první máj. Večerní máj, lásky čas.

No dobře, bylo druhýho prosince a byl čas dalšího skyrace závodu – Winter Skyrace Ještěd 2017.
Jelikož šlo o druhý ročník, tak jse byl zvědavý na porovnání s loňskem, obzvlášť, když byly podobné podmínky jako loni...cca 15-20 cm sněhu, lehce pod nulou, prostě ideální podmínky pro trochu divočiny :)Registrace je otázkou několika vteřin, jak už jsme na Ještědu zvyklý a ani popletení startovních čísel, kdy na čísle nemáme své jméno, ale jméno někoho jinýho nám nemůže zkazit náladu. Ještě aby jo, vždyť běžím dokonce za chlapa. Byly tací, co běželi za nežnou polovičku :)

Start závodu už taky klasika, rychlých prvních pár metrů a špunt a seřazení do vláčku pod lanovkou směr Skalka. Chvílema by člověk volil i rychlejší tempo, ale aspoň nepřepálí a neutaví se hned v začátku. První občerstvovačku na 3. km rychle probíhám bez zastavení. Ještě se člověk ani nezpotil, tak proč občerstvovat nahodíme „šúsn“ a mydlíme to lehkým klesáním. Občas zapadneme do nějaké bažiny skryté pod sněhem, takže v těchto místech už nemá asi nikdo suché boty...což se tak nějak počítá už hned na startu závodu v horách. Občasné předběhnutí závodníků hlubokým sněhem jen potvrzuje má slova.


Lehké stoupání na Pláně pod Ještědem a za jasného počasí se vydáváme vstříc prvnímu stoupání na Ještěd. K proklínané odbočce směr Ještěd, kterou každoročně asi někdo přehlédne(sám jsem byl ten případ v prvním ročníku) je potřeba se nějak doklouzat. Uježděná cesta je nic moc bez bot s hřebama, takže běh se zde skládá z přeskakování z jedného koleje do druhé a z druhé do hlubokého sněhu.
První stoupání odsýpá rychle a jsme na kamenech, který mě vždy baví svou hravostí. Předbíhám na nich několik lidí a už jsme nahoře. Zde jasná obloha a krásné výhledy, škoda že si je člověk neužije a hned běží zase dolů. Po kamenité cestě se běží díky sněhu mnohem lépe než během jarního závodu. Dobáháme k druhé občerstvovačce, zde pár rozinek, magnesko před druhým stoupáním a můžeme pokračovat.Druhé stoupání už je v nohách lehce cítit, ale stále se jde celkem v pohodě, takže nakonec zde utíkám skupince a utvářím si vcelku solidní náskok, který vydrží až do cíle.
(Oproti loňskému ročníku jsem jen na tom druhém stoupání nabral nějaých 5 minut k dobru. Zde jsem se loni neuvěřitelně trápil). Na Ještědu nás tentokrát přivítalo už klasické počasí. Nulová viditelnost, vítr, zima, mlha, takže jsem byl jen rád, že jsme hned zase běželi dolů.


Poslední seběh v hlubokém sněhu po sjezdovce byla neuvěřitelná zábava ač seběhy vůbec nemusím. Bylo to teda i tím, že nohy byly stále relativně čerstvé.

2017
2016V cíli výsledný čas 2:27:12.....v podobných podmínkách o 12 minut lepší než loni a hlavně bez nějaké krize na trati, to byl důvod k radosti. Nakonec 38 místo z nějakých 300 lidí, ale to není tak důležitý jako čas a dobrý pocit a hlavně dodaná motivace do dalšího tréninku.


Délka: 21,5km                                                                                Převýšení: 1400m
Povrch: Sníh, led                                                                            Výsledky: Zde
Záznam trasy:Movescount , Strava

Za fotky díky klukům z raceshots 

Žádné komentáře:

Okomentovat